Beyefendi Taksicilik Geri Gelene Kadar...

Başkanın Konuşma Metinleri

Kadir Topbaş Büyük Taksici İftarında


Sayın Büyükşehir Belediye Başkanım,

Oda Başkanlarım,

Sevgili meslektaşlarım

basın mensubu arkadaşlarım ve çok değerli misafirlerimiz;

Ramazan ayının bereketini paylaşmaya, büyük taksici iftarına hoş geldiniz. Ülkemizin terörle, dünyanın açlıkla imtihan edildiği şu mübarek günlerde, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, tüm imkansızlıklara rağmen hayatta kalmaya çalışan insanlarımıza da hep birlikte yardım elimizi uzatmayı temenni ediyorum. 

Değerli misafirlerimiz

Bu coşkulu buluşmamız gösteriyor ki esnafımız birlik olmayı özlemiştir. Artık yumruğu havada taksici imajı yerini önceden olduğu gibi beyefendi taksicilere bırakmıştır. Taksici esnafı olarak gerek Valiliğimizle, gerekse Emniyet Müdürlüğümüzle ve İstanbul Büyükşehir Belediyemizle yaptığımız koordineli çalışmalar mesleğimiz adına olumlu sonuçlara vesile olmaktadır.

İstanbul taksilerini dünya standartlarına kavuşturmak için yeni projeler ve çalışmalar başlatan, esnafın sırtındaki ruhsat harcını kaldıran, her zaman esnafın yanında olduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Topbaş’a bir kez daha hoş geldiniz diyor bu çalışmalarından dolayı taksici esnafının şükranlarını arz ediyorum.

Tasarımı seçilen İstanbul’un yeni taksisi hem esnafımıza güvenli ve kaliteli sürüş, hem de misafirlerimize konforlu yolculuklar sağlayacaktır. Temennimiz yetkililerimizin bu araçların üretim süresi konusunda gereken süratin gösterilmesini sağlamasıdır.  

Yine Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın esnafımızla Haliç Kongre Merkezi’ndeki buluşmasında ifade ettiği gibi taksi durakları esnafımız için yaşam alanıdır. Ve bu konuda yapılan çalışmalar da esnafımız adına mutluluk vericidir. Duraklar ile ilgili çalışmalara hız verdikleri için de Dünya Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı Başkanı seçilen Başkanımız Kadir Topbaş’a ve İSTON yetkililerimize teşekkür ediyoruz.

Parsellediklere yerlere sokmayarak esnafımızı mağdur eden 1 TL. çetelerine karşı verdiğimiz mücadele,  Valiliğimizin, Emniyet Teşkilatımızın ve İSPARK’ın yardımları ile devam ediyor.  Çok yakında cep durak sayısının artmasıyla esnafımız, İstanbul’un dört bir noktasından müşteri alabilecek hale gelecektir. Bu konuda da esnafımızın yanında olan tüm yetkililerimize teşekkür ediyoruz.

Değerli meslektaşlarım

Esnafımızın alın teri ile alınmış tesisler de artık esnafımızın hizmetinde. 10 yıldır kapalı tutulan, harabe hale gelmiş, çürümeye terk edilmiş İzmir Çandarlı’daki Dinlenme Tesisimiz artık esnafımızın hizmetinde. Taksiciyim diyen herkes       444 15 23 numaralı telefondan tatil için yerini ayırtabilir.

İlk Taksici Evimiz Ataşehir’de hizmete açıldı. Taksiciler bir araya gelmek, sohbet etmek, sorunlarını paylaşmak, yemek yemek istediğinde Ataşehir’deki Taksici Evi’ne gidebilecekler.

Odamızın en önemli hizmetlerinden bir tanesi de Oda’mızda trafik sigortası yaptıran üyelerimizden aidat alınmamasıdır. Amacı hizmet olan yönetimler para istemeden de esnafının yanında olabiliyor.

 Yine çok güzel ve heyecanla beklenen bir müjde. Taksici esnafımızın en büyük sorunu olan korsan taşımacılık... Milletvekillerimiz ile yaptığımız görüşmeler sonucu müjdemizi verebiliriz ki meclis açılır açılmaz korsan taşımacılıkla mücadele yasa tasarısı gündeme gelecek ve bu yıl sonuna kadar da Allah’ın izniyle meclisten çıkacak. Dolayısıyla diyoruz ki ‘Artık Taksicinin Oda’sı Var!’

Sözlerime son verirken iftar davetimize icabet eden tüm konuklarımıza teşekkür ediyor; zaman Somali’ye değil insanlığa sahip çıkma zamanıdır diyor, hepinizi bir insanın yaşamasına vesile olmak için Kızılay’ın 2868 numarasına birer mesaj atmaya davet ediyorum.     Hayırlı akşamlar.


Diğer Metinler