baskan

Eyüp AKSU

TAKSİCİLER YENİ BAŞKANINI SEÇTİ

İstanbul'da bulunan 17.395 ticari taksinin bağlı bulunduğu İstanbul Taksiciler Esnaf Odası (İTEO) sandığa gitti. Başkanlık için iki adayın yarıştığı seçimin galibi, mevcut başkan Yahya Uğur’u 555 oy farkla geçen Eyüp AKSU oldu. Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleşen seçimde yoğun katılım gerçekleşti. İTEO’nun 2 dönemdir başkanlığını yapan Yahya Uğur 1107 oy aldı. Daha önce Yahya Uğur yönetiminde Başkanvekilliği görevinde bulunan Eyüp Aksu ise 1662 oy alarak İstanbul Taksiciler Esnaf Odası’nın yeni başkanı oldu.

Seçimler sonrası yaptığı konuşmada taksici esnafının uzun zamandır başkaları tarafından yönetildiğini belirten Eyüp Aksu ilk iş olarak esnafın kendi kendisini yönetmesini sağlayacaklarını söyledi. Aksu; “Bundan sonra temiz, ahlaklı ve dürüst esnaflık sağlayacağız. Uzun zamandır ihmal edilen bütün sorun ve dertlerle ilgileneceğiz. İşimiz az laf, çok iş ve hizmet olacak” dedi.

15 Kasım 1976 Erzincan doğumlu Eyüp Aksu 1995 yılında taksiciliğe başlamış ve bugüne kadar bilfiil bu mesleği yapmıştır. Birçok sivil toplum kuruluşunda görev alan Aksu evli ve 3 çocuk babasıdır.