Unutulan-Kayıp Eşya

Öneri ve Şikayetleriniz

Meslektaşlarımıza Önemli Duyuru

Sayın meslektaşlarım;

Son günlerde müşterilerden, şoför arkadaşlarımızın kılık Kıyafetlerinin düzgün olmadığı, araçların temizliğinin yetersiz olduğu ve müşterilere kaba davrandıkları yönünde sık sık şikâyetler almaktayız. Bu konularla ilgili aracınızda çalışan şoför kardeşlerimize uyarılarda bulunmanız mesleğimizin geleceği için önem arz etmektedir.

Değerli Şoför kardeşlerim;

İçerisinde bulunduğumuz şu sıkıntılı günlerde, özellikle yaşadığımız şu yaz aylarında almış olduğumuz ihbar ve şikâyetlere göre, bu mesleği hala meslek olarak görmeyen mesleğe saygısı olmayan bazı kendini bilmez şahıslar kolsuz T-Shirt, şort ve parmak arası terlikle takside şoför olarak çalıştıkları yönündedir. Sizin isminiz ne olursa olsun, ister Ahmet, ister Mehmet, isterse Hasan olsun. Takside şoför olarak çalışmaya başladınız an, sizin adınız Taksici olur ve taksi üzerinde yaptığınız her hareket şahsınızı değil tüm taksi camiasını bağlar.

Bu nedenle başta kılık ve kıyafetinize, aracınızın temiz ve bakımlı olmasına, müşteriye davranış biçimine, trafikte seyir halindeyken trafik kurallarına, diğer araç sürücülerine saygılı olmak, müşteri seçmeden, kısa mesafe diye ayrım yapmamak, müşteriye nazik ve saygılı davranmak, araç içerisinde sigara içmemek veya içirtmemek bu mesleğin olmazsa olmaz kurallarındandır. Bu kurallara uymayanlar bu mesleğe ihanet içerisinde olduklarını asla unutmasınlar.

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası
Başkanı
Eyüp Aksu

Sosyal Medyada Paylaşın


Untitled-design (3)Beyaz-Masa
Istanbul
11°
parçalı bulutlu
nem: 62%
Rüzgar: 7m/s K
Y 11 • D 10
11°
Cuma
11°
Ctesi
Weather from OpenWeatherMap

Merkez (Seyrantepe) - 0 212 325 15 15

Yeşilce Mah. İbrahim Karaoğlanoğlu Cad. No: 3/4  Kağıthane-İstanbul

Designed by Noma Teknoloji ve Bilişim Hizmetleri LTD. ŞTİ.